Rastgele Resim

sas_4.gif

Giriş Formu  • Şifrenizi mı unuttunuz?
  • Kullanıcı adınızı mı unuttunuz?
  • Kayıt ol
Kurucusu PDF Yazdır e-Posta
Administrator tarafından yazıldı   
Cuma, 20 Ağustos 2004 10:11

Reis İsmet Kalafat

1961 yılında Rize 'de doğdu. Dövüş Sanatlarına 1978 yılında Rize'de judo ile başladı. Judoyu bıraktıktan sonra Kyokushin Karate ile devam etti.Dövüş Sanatlarında iyi bir usta olmak için Büyük Üstat Ferhat Özsert'in okulunda Kyokushin Karate ve Ashihara Karate çalışmalarına devam etti.

Ferhat Özsert Hoca'nın okulunu kapatmasından sonra 4 yıl Japonya'da Ashihara Karate Eğitimi aldıktan sonra Japonya'dan dönen Ferhat Özsert Hoca 'nın öğrencisi Nihat Yiğit ile Ashihara Karate'ye devam etmiştir. Nihat Yiğit bir süre sonra Goshin Kaikan (Sayokan) 'ı kurarak Ashihara Karate çalışmalarına son verdikten sonra İsmet Kalafat 20 yıl gibi uzun bir süre yapmış olduğu Uzakdoğu Dövüş Sanatlarını bırakarak Sayokan 'ın Kurucusu Nihat Yiğit ile Sayokan (Goshin Kaikan) 'ın alt yapı çalışmalarından itibaren Dövüş Sanatlarına Sayokan (Goshin Kaikan) ile devam etmiştir.

http://neofossen.com/fr/İsmet Kalafat 3 yıl Hollanda Amsterdam'da Ashihara Karate ve Sayokan (Goshin Kaikan) dersi verdi. Türkiye'ye döndükten sonra tekrar Sayokan çalışmalarına devam etti. Uzun süre Türk Silahlı Kuwetleri Özel Kuwetler ve Genel Kurmay Başkanlığı yakın koruma personeline ve Kazakistan 'da Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi Spor Fakültesinde Sayokan eğitimi verdi.İsmet Kalafat Sayokan 'da Sayokan' ı en iyi bilen ve uygulayan kişi olarak 8.SAN (DAN) Tanyu-Kaan ( Grandmaster ) unvanı, Teknik Kurul Başkanı ve Baş Aybar (Baş Antrenör) olarak Teknik Seminerlerde Aybarlara (Antrenörlere) ve Tuyunlara (Antrenör Yardımcılarına) seminerler vermiştir.

İsmet Kalafat Savaş Sanatlarında inandığı ilkelerin Sayokan' da yok olmaya ve farklı kulvarlara taşınmaya başladığını görmesi, İsmet Kalafat' ı rahatsız etmeye başlamıştı. İnandığı misyonun devam etmesi için mücaleler verdi isede Sayokan' da kişisel çıkarlar buna engel olmuştur...

Sayokan' ın ilkelerinden uzaklaşması ile İsmet Kalafat Sayokan Teknik Kurul Başkanlığından, Baş Antrenörlükten ve Uluslararası Hakemlikten istifa ederek Sayokan ile yollarını ayırdı. İsmet Kalafat Dövüş Sanatlarında almış olduğu 30 yıllık birikimi ile 01.10.2007'de SAS SANATI'nı kurdu.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 18 Mayıs 2009 21:41 )
 


© SAS Sanatına aittir. Bütün logolar ve ticari işaretler ilgili kişi ve kurumlarındır. Yapılan yorumlar ve yazılan yazılar yazanlarındır. Izin alınmadan copyalanamaz.
Horon.Net Hosted Site